Svéd masszázs

Ez az egyik legősibb masszázs típus amit az emberek ismernek.
Nagyon jó görcs oldó, mind a testnek és léleknek, és nem utolsó sorban energetizál-feltölt. Ez a masszázs típus azoknak ajánlott, akik nem szeretik az erős masszázst, és inkább relaxálni szeretnének.
Sport-mélyszöveti masszázs

Ez egy erőteljesebb, koncentráltabb masszázs típus.
Fokozatos lazítással a mélyebben lévő izmokat, kötőszövetet is lazítani lehet. Ha kötöttebb izomzattal rendelkezel, vagy aktívan sportolsz, akkor inkább ezt a kezelést válaszd, hogy a panaszaid szűnni tudjanak.
Talpreflexológia

Talpunkon, körülbelül 14 ezer idegvégződés található, melyek kapcsolatban vannak belsőszerveinkkel és testrészeinkkel. Már sokkal hamarabb jeleznek nekünk a reflex zónák, mint ahogy az a lehetséges betegség kialakulna. Ha akut vagy régóta fennálló egészségügyi panaszaid vannak, akkor ezzel a masszázs típussal kezelni lehet. Nem kellemes, mondhatni hogy fájdalmas a kezelés, mert a reflex pontok (ahol salakanyag található) elég érzékenyen tud reagálni. Érdemes kúraszerűen alkalmazni, mert 2-3 hónap elteltével (valakinél ez több vagy kevesebb idő) látványos eredményt lehet elérni.
A hatást fokozni lehet gyógynövénnyel, gyógynövény alapú étrendkiegészítővel.
Kinesio-Tape

A kinesio tape terápia a mozgásszervi problémák kezelésében az egyik leghatékonyabb módszer. Gyors, fájdalommentes, hatékony segítséget nyújt ficamok, húzódások, sportsérülések, gerinc és végtagfájdalmak kezelésekor, valamint mozgásszervi műtétek utáni rehabilitációban is. A különböző szakszerű ragasztási technikák segítségével erősítő, korrigáló vagy regeneráló hatást lehet vele elérni.
Kismamáknak pocak és derék tehermenetesítése céljából is alkalmazható.
Testradírozás

Testünk felső hámrétege folyamatosan elhal. A szabad szemmel nem igazán látható elhalt hámsejt réteg megakadályozza hogy bőröd fényes legyen, valamint a krémek/olajok hatóanyagai sem tudnak teljesen felszívódni.
A radírban található kisebb vagy nagyobb szemcsék, kellemesen tisztítják a bőrt, és megnyitják az eltömődött pórusokat és újra elkezd lélegezni bőröd.
Nem ajánlott minden nap vagy egy héten többször peelingelni, mert azzal már árthatunk, és megsérthetjük bőrünket. Viszont heti egy vagy kéthetente egy alkalommal egy teljes testradírozással elérheted hogy bőröd regenerációja folyamatos legyen, egészséges, feszes maradjon.
Cellulitmasszázs köpöllyel

A cellulit masszázs hatékony és kényelmes módon segít eltüntetni a fenék, has, comb tájékon kialakult zsírfelesleget. A kis gödrök kialakulásáért a nyirokrendszer elégtelen működése is lehet a felelős vagy a – kevés víz fogyasztás, helytelen táplálkozás, mozgáshiány, stressz, fogamzásgátló szedése.
Ez egy erőteljes, kellemetlen masszázs típus, mert a zsírtörést nem lehet gyengéden végrehajtani, ezért mellékhatásként jelentkezhet izomláz, lilás foltok melyek elmúlnak 2-3 nap alatt. A hatást köpölyökkel fokozom melyeknek használata inkább érdekes húzó érzés mint fájdalmas. Így ha valaki mindenáron meg akar szabadulni a narancsbőrétől de alacsony a fájdalomküszöbe, akkor inkább a köpölyöket használom lazítás céljából és ugyan Úgy látványos eredményt lehet elérni.
Kezelések sűrűsége heti egy vagy két alkalom, legalább 2 hónapon keresztül vagy minél sűrűbben, annál jobb.
Thai masszázs

Távol-keleti ősi tradicionális masszázsfajta, amely több ezer éves hagyományokon alapul. A thai masszázs célja az izmok nyújtásával, nyomásával, különböző testhelyzetek felvételével, a szabad energiaáramlás biztosítása, fájdalmak és merevségek oldása, rugalmas, hajlékony, elengedett állapot létrehozása.
Hatása egyszerre nyugtató és serkentő. Lazító, fájdalomcsillapító hatású. Az energiavonalak, meridiánok kezelésének hatására javul a vérkeringés és a nyirokkeringés, ezáltal elősegíti a szervezet méregtelenítését a salakanyagot eltávolítását. Stimulálja a vegetatív idegrendszert, a belsőszerveket, serkenti azok működését, egyensúlyba hozza a test energiarendszerét.
A thai masszázs a tíz fő láthatatlan energiavonal elméletén alapszik.
Köpölyözés

A természetgyógyászat egyik legérdekesebb, ma is használt ága a köpölyözés. A reflexzónák ingerlésének egyik legerősebb módja. A kezelés során vákuumot hozunk létre a köpölyben, ez szívó hatásával vérbőséget okoz az adott területen. Helyileg serkenti a vérkeringést, fokozza az anyagcserét és a kapillárisok átjárhatóságát, és ezzel beindítja a szervezet öngyógyító mechanizmusát.A köpölyök húzó hatása kitágítja a bőrben és a kötőszövetben lévő kapillárisokat, ez által növekszik a vérellátás az izmokban, megszűnik a vér és a nyirok stagnálása. Ugyan ilyen jótékony hatása van az ízületekre is, ahol a véráram stimulálásával az ízületekben található kocsonyaanyag mennyisége is növekszik. Javítja az emésztőszervek működését, a gyomorsav harmonikus felszívódását. Egyaránt hat a szimpatikus és paraszimpatikus idegrendszerre.
Aroma terápia
Elengedés, gyógyulás, feltöltődés a gyógynövények lelki erejével.
Bizonyára, sokan jártatok már úgy, hogy megéreztetek egy illatot, amivel azonnal együtt rezegtetek. Nem véletlen, hiszen minden illat, más és más területre hat szervezetünkben. Valamelyik földel, vagy épp felszabadít, némelyik pedig ellazít vagy a koncentrációban segít. És még számos érvet fel lehetne sorolni amellett hogy miért jó a mindennapjainkban akár tudatosan is becsempészni az illóolajok használatát.

Egy masszázs alkalmával, ezáltal nem csak testi, de a lelki blokkok oldásában is nagy segítség lehet! Kezelés előtt, megkeressük a számodra legfinomabb illat mixet, melyet a svédmasszázs által ismert relaxáló mozdulatokkal lesz a bőrödbe masszírozva.
Tehát igen. Ez a masszázs típus nem az erős mélyszöveti fogásokat használja, hanem annál inkább egy lágyabb, érző kezekre alapuló fogás sorozatra. Ezzel is ösztönözve a szervezet öngyógyító folyamatait és az akadálymentes energia áramlását
Tibeti mézmasszázs
A méz jótékony hatása már régóta ismert, és többféleképpen használjuk is a mindennapokban. Először talán ami mindenkinek eszébe jut a mézről az egy finom tea vagy kávé ízesítése, vagy a meghűléses tünetek és torokfájós időszakok természetes gyógyszere.

Viszont, a bőrre való jótékony hatása is elterjedtté vált most már a szépségiparban is. Én személy szerint, szaunázás közben is előszeretettel használom, mert nem csak méregtelenít, de fantasztikusan simává és egészségessé varázsolja a bőrt, így nem csoda, hogy a masszázs típusok között is találkozunk a méz felhasználásával.
A masszázst megelőzőleg, a bőr egy finom szemcsés radírral megtisztításra kerül az elhalt hámszövetektől, majd utána kezdetét veszi a meleg mézes masszázs. Ahogy a méz kezd hűlni és tapadni, egy úgynevezett tépő mozdulattal lesz fellazítva a kötőszöveti állomány, mely mélyen lazít és a pórusokon keresztül megkezdi a méregtelenítést és tisztítást.